Klinika SIBO > Test SIBO > Test SIBO wysyłkowy

Test SIBO wysyłkowy

Test do samodzielnego wykonania badania na SIBO wodorowo-metanowego można zakupić i odebrać na miejscu w naszej Klinice SIBO lub zamówić wraz z wysyłką kurierską.

Test SIBO wysyłkowy

Po zakupieniu zestawu do samodzielnego wykonania testu wodorowo-metanowego niezwłocznie wysyłamy go pocztą kurierską lub paczkomatem pod wskazany adres. 
Po zakupie pacjent otrzymuje mailowo wszystkie instrukcje oraz zasady przygotowania dietetycznego do testu SIBO oraz wskazanie jakiej laktulozy użyć do wykonania badania.

Przesyłka

Przesyłka nie zawiera laktulozy, a pacjent samodzielnie musi zakupić w aptece (koszt to około 10 zł).

Nie chcemy ryzykować rozbicia się produktu podczas transportu.

Koszt przesyłki

Koszt opłacenia przesyłki zwrotnej leży w gestii pacjenta i wynosi około 16 zł (paczkomaty).

Nie dotyczy to przesyłek zagranicznych, które umawiane są indywidualnie.

Pacjent samodzielnie, zgodnie z otrzymaną instrukcją i po odpowiednim przygotowaniu się do badania

Dieta przed testem SIBO →,

wykonuje test w domu, a następnie przynosi lub odsyła go do nas pocztą kurierską.

Wynik testu SIBO

Przesłane próbki staramy się analizować niezwłocznie po ich otrzymaniu, w zależności od tego ile materiału oczekuje do analizy.

Najczęściej nie jest to dłużej niż 3 dni, chociaż sam materiał bezpiecznie można przechowywać nawet do 10 dni, bez ryzyka rozszczelnienia pojemników.

Wykonujemy pełen test wodorowo-metanowy, na sprzęcie najwyższej jakości (Quintron z pompą Alveo).

Dzięki redukcji CO, czyli korekty zanieczyszczenia powietrza o gazy zawarte w pokoju badań, test jest bardziej dokładny i wiarygodny w porównaniu tymi, które są tej korekty pozbawione.

Równocześnie umożliwia nam to badanie małych dzieci.

Podczas badania fiolek z zestawów wysyłkowych materiał podlega ekstrakcji z fiolek poprzez specjalną pompę i jest podawany bezpośrednio do analizatora

 

test sibo wysyłkowy

Jak widać na zdjęciu, używane fiolki są jednorazowe. Jest to szczególnie istotne nie tylko w czasach pandemii. Szklane fiolki nie pozwalają na ucieczkę materiału nawet przez 10 dni, więc możliwe są także wysyłki za granicę.