Klinika SIBO > Test SIBO > Przebieg badania

Przebieg badania

Badanie przeprowadzamy na Analizatorze BreathTracker SC wyposażonym w ekstraktor materiału Alveo Vac.

Badanie jest proste i nieinwazyjne. Test trwa około trzech godzin (180 min.), a kolejnych pobrań dokonujemy co 20 minut. Pacjent wypija podany roztwór laktulozy, a następnie wydycha powietrze do specjalnego woreczka z ustnikiem, z którego pobieramy materiał do analizy.

Proces analizy wydychanego powietrza jest bardzo czuły, więc dbamy o maksymalną prawidłowość wykonywania testu.
Nasz personel używa wyłącznie materiałów i sprzętu zgodnych z wytycznymi producenta urządzenia.

Badanie jest proste i nieinwazyjne. Test trwa około trzech godzin (180 min.)

Pacjent otrzymuje wynik od razu po przeprowadzeniu badania.

Wykonujemy pełen test wodorowo-metanowy, na sprzęcie najwyższej jakości (Quintron z pompą Alveo). Używamy analizator BreathTracker SC wyposażony w ekstraktor materiału Alveo Vac.

Dzięki redukcji CO2, czyli korekty zanieczyszczenia powietrza o gazy zawarte w pokoju badań, test jest bardziej dokładny i wiarygodny w porównaniu tymi, które są tej korekty pozbawione.

Test SIBO dla dzieci

Równocześnie umożliwia nam to badanie małych dzieci.

Przygotowanie do badania: Dieta przed testem SIBO →

Proces analizy wydychanego powietrza jest bardzo czuły, więc dbamy o maksymalną prawidłowość wykonywania testu. Nasz personel używa wyłącznie materiałów i sprzętu zgodnych z wytycznymi producenta urządzenia.

Badanie jest proste i nieinwazyjne. Test trwa około trzech godzin (180 min.), a kolejnych pobrań dokonujemy co 20 minut. Pacjent wypija podany roztwór laktulozy, a następnie wydycha powietrze do specjalnego woreczka z ustnikiem, z którego pobieramy materiał do analizy.

aparat do wykonywania testow sibo

Używamy analizator BreathTracker SC wyposażony w ekstraktor materiału Alveo Vac.

Czy wykonywane testy są bezpieczne?

W testach wysyłkowych używamy specjalnych jednorazowych fiolek, które są bezpiecznym rozwiązaniem także w czasie pandemii COVID.